Logo metrobip

A- A A+

Trunking - co i jak

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pomiędzy maksymalną liczbę  użytkowników, przy  założeniu, że nie wszyscy użytkownicy systemu jednocześnie korzystają z łączności i dlatego mniejsza ilość kanałów niż użytkowników nie ma wpływu na przepustowość systemu. Jednocześnie zachowana jest pełna prywatność i dyskrecja  - użytkownicy  nie mają możliwości wzajemnego podsłuchania się lub zakłócania prowadzonych rozmów. Dla każdego z nich  system pracuje tak, jakby był jego wyłączną własnością.

Dlaczego Metro-Bip?

Dzięki systemowi trunkingowemu Metro-Bip firma, korzystająca z usługi nie musi sama ubiegać się o przydział częstotliwości oraz budować własnej sieci radiokomunikacyjnej. Daje to niewątpliwe oszczędności finansowe, wynikające z braku opłat za częstotliwość oraz wydatków inwestycyjnych i eksploatacyjnych sieci.

Oferowany przez nas system trunkingowy działa w oparciu o oryginalny protokół  SmartNet i wykorzystuje specjalnie do niego zaprojektowane radiotelefony Motorola.

Zalety systemu trunkingowego:

- możliwość korzystania z łączności radiowej bez konieczności ubiegania się o przydział częstotliwości
- duży zasięg systemu - od nadajnika około 30 km dla radiotelefonów przenośnych oraz 60 km dla radiotelefonów samochodowych i bazowych
- możliwość wyboru sposobu połączenia w zależności od potrzeb: rozmowa grupowa, indywidualna, przywołanie, połączenie z publiczną siecią telefoniczną
- możliwość swobodnego kształtowania podziału posiadanych radiotelefonów na grupy odpowiadające wewnętrznej strukturze i potrzebom użytkownika
- niskie stałe koszty eksploatacji, nielimitowana ilość i czas rozmów między radiotelefonami

Dla kogo?

Dla firm potrzebujących ciągłej i niezawodnej łączności w każdych warunkach z wieloma możliwościami przekazu informacji. Wszędzie tam gdzie przekazywana jest np. jedna informacja do wielu osób - jak w firmach kurierskich, ochrony osób i mienia, usługowych, prowadzących serwis w terenie, budowlanych, służb miejskich. Oraz tam gdzie łączność jest nawiązywana jeden do jednego.

   W zakres świadczonych usług abonamentowych wchodzą :

- uprawnienia do połączeń grupowych w ramach jednej jak i wielu grup,
- uprawnienia do połączeń indywidualnych,
- uprawnienia do przywołania,
- uprawnienia do połączeń priorytetowych (alarmowych),
- nieograniczona ilość połączeń grupowych i indywidualnych
- nieograniczona ilość przywołań,
- nieograniczony czas rozmów,
- możliwość korzystania z opcji "kanału otwartego" na terenie całego kraju,
- dostęp do publicznej sieci telefonicznej,
- dostęp do innych regionów.

Ile to kosztuje?

Cena abonamentu uzależniona od ilości radiotelefonów i świadczonych usług.  

Koszt połączenia telefonicznego z radiotelefonu wynosi 0,80 zł za każdą rozpoczętą minutę, plus koszt rozmowy wg taryfy T.P. jeśli inicjatorem połączenia był radiotelefon.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych. Chętnie odpowiemy na każde pytania. Wszelkie dane kontaktowe znajdą Państwo w naszej witrynie internetowej. Zapraszamy również do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.